Minden idők legnagyobb klímavédelmi akciója lett a Föld Órája!



Egyértelmű üzenetnek nevezte a Föld Órája akciót Ivo de Boer, az ENSZ Klímaváltozási Keretegyezményének (UNFCCC) titkára a vasárnap kezdődő ENSZ klímakonferencián. Boer szerint a Föld Órája, minden idők legnagyobb klímavédelmi eseménye valóban felkeltette a döntéshozók figyelmét.

A Föld Órája sikerét jelzi, hogy 88 ország mintegy 4000 városa csatlakozott, és a Föld lakosságának egyötöde kapcsolta le a villanyt.

Magyarországon sem történt még olyan környezetvédelmi esemény, amelyen ennél nagyobb lett volna a részvételi arány. A tavalyi 4 csatlakozó városhoz képest idén 67 település kapcsolta le a díszkivilágítását. E mellett majdnem 100 cég is vállalta, hogy épületeikben lekapcsolják a villanyt.

A fogyasztásmérések alapján hazánkban 50 MWh volt a Föld Órájához köthető áramfogyasztás-csökkenés, ami a díszkivilágítások mellett több százezer háztartás világításának lekapcsolását jelenti.

Március 28-án, a WWF világméretű Föld Órája akciójának napján Barack Obama bejelentette, hogy az energiáról és az éghajlatról szóló fórumot kezdeményez, melyre a világ jelentősebb gazdaságait hívja el.

A washingtoni külügyminisztériumban tartandó találkozóra Ausztrália, Brazília, Kanada, Kína, az Európai Unió, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország, India, Indonézia, Japán, Dél-Korea, Mexikó, Oroszország és Dél-Afrika lesz jelen. Meghívót kapott az év végi klímacsúcs házigazdája, Dánia és az ENSZ is.

A fórum előkészítő ülésszakát április 27-28-án tartják meg. Célja, hogy elősegítse az új klímaegyezmény megalkotását a decemberi koppenhágai klímacsúcson.

A világméretű klímaakció jelentőségét növeli, hogy az egyik legnagyobb károsanyag-kibocsátó Kína is csatlakozott, és egy órára lekapcsolták a híres pekingi olimpiai stadion, a Madárfészek fényeit.

"Köszönjük mindenkinek, hogy részt vettek az akcióban. Sikerült egy nemes cél érdekében egymilliárd embert összehozni, konkurens cégeket egy oldalra állítani. A világ megmutatta, hogy felelősnek érzi magát a bolygóért. Most a döntéshozókon a sor, hogy a decemberi klímacsúcson ugyanolyan felelősen döntsenek az új klímaegyezmény megalkotásakor." - mondta Csáki Roland, a WWF Magyarország kommunikációs igazgatója.

Forrás: http://wwf.hu/index.php?p=hirek&sub=friss&ev=0&id=320